База формується НТОУ спільно з регіональними та локальними туристичними організаціями (DMO), обласними та міськими адміністраціями у вигляді паспортів туристичних продуктів для подальшого використання внутрішніми та в’їзними туроператорами при розробці туристичних маршрутів. База відкрита для поповнення. Дестинації, які бажають додати новий туристичний продукт мають заповнити шаблон паспорту та надіслати на info@ntoukraine.org

Вінницька область

Вінниця з висот і глибин

№ВІ_01

Знайомство з Вінницею та вінницьким регіоном з неочікуваних ракурсів: з оглядових майданчиків та висоти пташиного польоту, з давніх підземель та водного плеса Південного Бугу.

Ретро по-вінницьки

№ВІ_02

Продукт презентує Вінницю початку ХХ століття: розквіт міста, активна модерна забудова, запуск трамвая, повсякдення “прекрасної епохи” та події перших визвольних змагань.

Вінницька Єрусалимка

№ВІ_03

У Вінниці до сьогодні зберігся квартал Єрусалимка з особливою забудовою та колоритом. Разом з іншими подільськими містечками з єврейською історією (Брацлав, Шаргород, Бар) Вінниччина є привабливою для ностальгійного туризму на шляху Умань-Вінниця-Меджибіж-Бердичів.

В гостях у Пирогова

№ВІ_04

Розповідь про історію медицини Вінниці, демонстрація сторінки життя та професійної діяльності відомих лікарів, знайомство з місцем проживання та роботами видатного медика та вченого М. І. Пирогова.

Унікальні смаки Поділля

№ВІ_05

Подільська кухня є унікальною в межах України, оскільки вона увібрала у собі впливи старовинної гастрономії України, Речі Посполитої, Італії, Бессарабії, країн Сходу.

Заповідна Вінниччина

№ВІ_06

Можливість відвідати крафтове виробництво, побачити реліктову рослину (яка пережила льодовиковий період, понад 70 млн. років) – відкасник татарниколистий.

Одноденна велоподорож Поділлям

№ВІ_07

Можливість подорожувати маловідомими маршрутами Поділля, далекими від автомагістралей та залізничних шляхів.

Активний відпочинок на порогах Південного Бугу

№ВІ_08

Особливістю є те, що використовується потенціал Південного Бугу як основного маршруту. Водойма, крім спокійної течії, проходить через каскад порогів, що підвищує складність та додає екстриму.

Оздоровлення та реабілітація

№ВІ_09

Комунальний заклад «Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології» займає одне з провідних місць в Україні по наданню ургентної інтервенційної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом.

Закарпатська область

Авіа-прогулянки мото-дельтапланом.

№ЗК_01

Драйвовий, емоційний, вражаючий такими словами можна охарактеризувати цей туристичний продукт! 15 хвилинний польот над Закарпаттям: мальовничі гори, красиві краєвиди і маленьки містечка внизу...

Культурний шлях село Дерцен.

№ЗК_02

Відвідування реформатської церкви з діючим органом, пожежної станції, краєзнавчого музею, оглядового майданчику на пагорбі, де встановлено найвищий хрест в Україні (Меморіал примирення).

Лісова школа

№ЗК_03

Піша прогулянка лісом, з вивченням ботаніки, екології і стану лісів Закарпаття. Розкладаємо табір, збираємо хмиз, вивчаємо в’язання корисних вузлів, розкладаємо намети від дощу, готуємо на вогні...

Нічна екскурсія в замку Паланок.

№ЗК_04

Три історичні персонажі в старовинних костюмах (монах, княгиня, кат), неперевершена емоційна акторська гра і історичні відомості від першої особи захоплюють увагу. Краєвид нічного Мукачева, з бастіону, не залишать нікого байдужим!

Політ повітряною кулею над Закарпаттям.

№ЗК_05

Політ над Карпатами або рівниною Закарпаття. Ви летите з швидкістю вітру, тому сам вітер не відчуваєте. Насолоджуйтесь краєвидами і неперевершеними враженнями!

Стратегічна радіо-локаційна станція Шипка.

№ЗК_06

Мілітарі-екскурсія в традиціях Сталкера та Чорнобиля! Відвідувачі дізнаються про історію і еволюцію зброї, розвиток ракет і  ядерної зброї, технічні особливості станції і службу її персоналу.

Івано-Франківська область

Бойківські мандри

№ІФ_01

Можливість побачити неймовірні локації, відчути позитивні емоції, скуштувати найсмачніші страви, підкорити вершину скелі, мандрувати «по-панськи» вузькоколійкою в гори...

Веселий Космач

№ІФ_02

Буря емоцій, нестримний драйв, море позитивну і одночасно врівноваженість та спокій природи – все це «Веселий Космач». Знайомство з своєрідною непересічною культурою та віруваннями гуцулів. А кожен місцевий житель – це перлина і фонтан творчості та натхнення.

Гори вражень
та море задоволення

№ІФ_03

Гори вражень та море задоволення від спогляданння, дивування, куштування, танцювання, малювання, гадання, забав, частування, фотографування, чаювання, купання...

ГУЦУЛьське весіллЄ

№ІФ_04

Причетність до збереження та розвитку гуцульської культури. Користувачі туристичного продукту стають безпосередніми учасниками гуцульського весілля перевтілюючись в наречених, гостей.

Дорога смаку Прикарпаття

№ІФ_05

Гастрономічна міста Івано-Франківська, Коломиї та Обертина, куштування страв, які передають дух галицької кухні. Екскурсія з вогнями та вечеря «наосліп»- відкриття нових смаків добре знайомих продуктів.

Духовні святині Прикарпаття

№ІФ_06

Найвищий водоспад, найбільша писанка, храм спадщини ЮНЕСКО, спілкування з місцевими мешканцями та неймовірні панорами Карпат...

Косівський край – крафтовий край

№ІФ_07

Причетність до збереження та розвитку крафтової гуцульської культури. Користувачі туристичного продукту стають безпосередніми учасниками процесу виготовлення автентичних гуцульських виробів.

«Верховинщина: місця сили Карпат.

№ІФ_08

Унікальні роботи з річкового каміння річки Чорного Черемошу та морських берегів Європи, оздоблення гуцульської пічки скельцями та річковим камінням,  трансформація із уламків черепків фарфору у форму вази на подвір’ї, дизайн етно-фешен ванної кімнати.

Прикарпатський вікенд

№ІФ_09

Прогулянки історичними місцями та милування архітектурою у найпопулярніших курортних регіонах Яремче та Буковель - це найповніший спектр розваг, що пропонуються в Карпатах.

У гості до Бойків

№ІФ_10

Пізнати стародавнє життя бойків, навчитись та продовжувати їх культуру праці (ремесла, кулінарія) скуштувати стародавніх страв, побачити красу незвіданого Прикарпаття.

У гост до Святого Миколая

№ІФ_11

Користувачі туристичного продукту потрапляють в казку з дитинства – дерев’яний затишний будиночок в лісі, де живе казковий та таємничий Святий Миколай.

Dniester Active Challenge

№ІФ_12

Знайомство з унікальною природою Дністровського регіонального ландшафтного парку в поєднанні з активними видами туризму та відпочинку.

Dniester Middle Ages

№ІФ_13

Пізнання історичного минулого Галичини через відвідування збережених та нещодавно відкритих пам’яток історико-культурної спадщини та з можливістю помандрувати Дністровським каньйоном середньовічними човнами.

Миколаївська область

Земля часів Трої та грецьких міст

№МК_01

Стародавні мешканці Миколаївського півострову та прилеглих територій залишили по собі безліч пам’яток археології різних епох та культур.

Екскурсійний квест-тур по Миколаєву

№МК_02

Історичний, культурний, етнографічний, природознавчий, гастрономічний досвід, поєднаний зі спортивними змаганнями, в пригодницькій та розважальній формі квесту трьома різними мовами

Спортивний комплекс «Водолей»

№МК_03

Буря емоцій від екстриму на водних атракціонах, оздоровчих навантажень на водних доріжках, приємне розслаблення в гідромасажному залі, фінській та інфрачервоній саунах, басейнах під відкритим небом, сонячні і повітряні ванни на пляжі

Винзавод «Коблеве»

№МК_04

Організація дегустацій і проведення екскурсій по території винзаводу (цілорічно). 2500 виноградників, лабораторний комплекс, цех витримки та розливу, дегустаційна зала.

Крафтова виноробня Slivino village

№МК_05

Організація дегустацій крафтових продуктів винобродіння. Фестиваль в стилі винних ігор. Єдиний фестиваль вина в Миколаївський області. Фестиваль Асоціації крафтових виноробів Причорномор'я.

Велике Коблеве

№МК_06

Продукт є комплексним та включає організацію відпочинку і оздоровлення в межах Коблівської ОТГ. Продукт складається з більш ніж 200 засобів розміщення які знаходяться в зоні відпочинку «Коблеве», більш ніж 100 закладів харчування.

Екоферма
«Пан Равлик»

№МК_07

Найбільша равликова ферма півдня України, дегустації, виробництво косметичних засобів з муцину равликів. Екскурсія по фермі, відео та фото презентації, дегустації з варіантами сетів.

Вітри історії над Інгулом

№МК_08

Історія освоєння та розвитку Приїнгулля, природоохоронної справи. Знайомство з історією краю, екологічна освіта, еногастрономічний досвід, православне паломництво.

Кінбурнська коса

№МК_09

Кемпінг розміщений на НПП «Білобережжя Святослава» (Кінбурська коса) в двадцяти кроках від Чорного моря, рекреаційний пункт - 2 «Кінбурнська Фортеця».

Кемпінг "Рафтинг тур"

№МК_10

Кемпінг «Rafting Tour» розміщений в селищі Мигія (Мигія) на одному з найбільших островів річки Південний Буг «Великий Острів».

Тур "Гардовий шлях"

№МК_11

Скелі-храми з топонімами на санскриті Шива, Брахма, плато Бохузін (наречена ріки, санскрит),
анти-арії , трипільська культура, буго-дністровська культура, язичницька культура, культ-у-Ра, культ Великої Матері, святилища, характерництво, руни на каменях. 

Історія суднобудування міста Миколаєва

№МК_12

Розташована на злитті двох великих річок територія надавала багато можливостей для створення та розвитку суднобудування. Саме тому суднобудівну верф було створено раніше заснування самого міста Миколаєва.

Демонстраційна ферма «Устриці Скіфії»

№МК_13

Організація дегустацій на території Устричної ферми, проведення екскурсій по території РЛП «Тилігульський», проживання, харчування та супутні послуги на території кемпінгу "Тилікемп".

Одеська область

2 дні на Дунаю:
(Ізмаїл)

№ОД_01

Традиційна бессарабська кухня та місцеве вино, дегустація страв із равликів, оповита легендами історія Ізмаїлу та незабутній час у дельті Дунаю, знайомство з ліпованською культурою. 

2 дні на Дунаю:
(Дунайська дельта)

№ОД_02

Дельта Дунаю – це унікальна природа, повноводні рибні русла та безкрайні очеретяні зарости, знаменита Вилківська вуха, бессарабський осередок Slow Food, неймовірні пейзажі виноградників та органічні вина. 

Смак бесарабської кухні
(триденний курс)

№ОД_03

Українська Бессарабія - це гостинний та щедрий край, де багата природна та культурна спадщина поєднались зі старовинними традиціями виноробства та різноманіттям бессарабської кухні.

Дороги вина і смаку
(п'ятиденний курс)

№ОД_04

«Дорогами вина та смаку» – це знайомство з культурою української Бессарабії, якісними винами та локальною гастрономічною продукцією за місцевими традиційними рецептами.

Історія Бессарабії
(одноденний тур)

№ОД_05

Історія та щедрі дарунки Бессарабського краю – це одна із найдавніших фортець Європи, старовинні винні підвали французько-швейцарських переселенців, сучасні сироварні європейського зразку, виноробні традиції "Шабо".

Озеро Біле і медово-горіховий кластер

№ОД_06

Озеро Біле Нижньодністровського національного парку, а також єдиний в Україні комплекс із вирощування та виробництва продуктів з горіхів, шипшини та меду.

Гастрономічні традиції
Болграду

№ОД_07

Оглядова екскурсія перлини Бессарабії - Болграду, відвідання сироварні «Щедра Околиця», механи «Балканські Ястія», заводу Bolgrad Winery з екскурсіями по виробництвам та дегустаціями локальних вин та продукції.

Екскурсійна Одеса
(одноденний тур)

№ОД_08

Знайомство з історією та культурою міста та відвідання найцікавіших місць Одеси. Одеські чутки і плітки. Епідемії Одеси. Метелики під абажуром. Кохання у великому місті. 

Одеса в трьох вимірах
(одноденний тур)

№ОД_09

Одеса з трьох вимірів: над землею, під землею та з боку моря. Оглядова екскурсія по Одесі, екскурсія в катакомби Одеси, морська прогулянка на катерах або екскурсія з дегустацією в Музей коньячної справи Шустова.

Спробуй Одесу на смак
(одноденний тур)

№ОД_10

Еногастрономічне знайомство з Одесою. Пішохідна екскурсія з дегустацією блюд одеської кухні в трьох відомих ресторанах Одеси. Дегустація витриманих коньяків в музеї коньячної справи Шустова. 

Усе найкраще в Одесі
(дводенний тур)

№ОД_11

За два дні побачите найдовші в світі катакомби, доторкнетесь до «долі ангелів» у першому музеї коньячної справи в Україні та побачите Одесу з боку моря, відправившись в міні-круїз на катері.

Фестивалі Одеського регіону (Болград)

№ОД_12

Фестивальний тур до Болграду – це унікальна можливість зануритись в атмосферу бессарабського свята, де звучать народні пісні, багато частувань і бессарабського вина, та познайомитись з багатонаціональною культурою міста і регіона.

Фурмушика-Нова
(одноденний тур)

№ОД_13

Безкраї степи, самобутня культура, традиційна бессарабська кухня, рідкісні тварини та рослини, багата культурно-історична спадщина,  – все це центр етнографічного та зеленого туризму «Фрумушика-Нова».

Тернопільска область

Політ на паратрайку

№ТЕ_01

Теребовля - дуже мальовнича територія, річки, пагорби, замки, віадуки та храми. Найкраще і найшвидше все оглянути можна завдяки польоту на літаючому апараті “паратрайку”.

Велоекскурсія
"Прокатай Теребовлю"

№ТЕ_02

Унікальна можливість протягом 3 годин на велосипеді пізнати історичні пам'ятки побудовані з теребовлянського пісковика та помилуватися краєвидами Теребовлянського краю.

Мандри у часі і простори музею-майстерні

№ТЕ_03

Музей-мрія, музей майбутнього… Музей-майстерня у Теребовлі - це сучасний цікавий осередок для туристів: тут проводяться екскурсії, майстер-класи, тут кожен може придбати сувенір або зробити його своїми роками.

Нічна екскурсія із Князем Теребовлянським

№ТЕ_04

Підкорення замкової гори у супроводі Князя Василька Теребовлянського, який ділиться неймовірними історіями свого войовничого минулого, князювання на Галичині та баталіями які стались під стінами Теребовлянського замку.

Херсонська область

«Зелена» Херсонщина – новий старт майбутнього

№KH_01

Сільський зелений туризм має переваги над міським: екологічно чиста місцевість, нижче ціни, збереження національних традицій, зайнятість сільського населення, наявність річок, озер, де можна не тільки порибалити, а й зайнятись активними видами відпочинку.

Незвідана Арабатка

№KH_02

Арабатка - невідома сторінка України, яка поєднує в собі цілющі лікувальні джерела для оздоровлення і бадьорості та фантастичні краєвиди, які зачаровують найвибагливішого естета.

Асканія-Нова і рожеві озера

№KH_03

На Херсонщині розкинув свої простори заповідник Асканія Нова. Унікальний куточок незайманої природи, де у вільних умовах проживають дивовижні для наших країв птахи та тварини.

Винно-коньячний тур Південною Таврією

№KH_04

Історія походження вина та коньяків на Півдні України. Єдине в Україні історичне Виноробня-шато князя П. М. Трубецького.

Кам’яні вишиванки Нової Коховки

№KH_05

Унікальною особливістю міста є, так звані «Кам’яні вишиванки», виконані послідовниками школи «бойчукістів» в техніці різьблення по сирому тиньку, що прикрашають фасади будинків історичної частини міста.

Водна прогулянка Дніпровським лиманом

№KH_06

У сиву давнину сам Геродот відвідав грецькі колонії на берегах Дніпровського лиману за 450 років до нашої ери, а також плавав по Дніпру до самих порогів. Дніпро на Херсонщині, мабуть, найкрасивіший, тут він впадає в Чорне море.

Місто тисячі джерел

№KH_07

Нова Каховка досить молоде місто родзинкою якого є велика кількість джерел з ідеально чистою питною водою вздовж берега та унікальна архітектура його історичної частини.

Місцями козацької слави

№KH_08

Справжня історія земель Причорномор'я, історія козацтва Півдня України.

Морська симфонія незвіданого Бирючого

№KH_09

Де знайти безлюдний берег, уздовж якого можна брести цілий день, не зустрівши нікого, крім чайок? Де в Україні оленів більше, ніж людей?А чистота море як з рекламного проспекту? Є такий куточок, куди багато українців навіть не зазирали.

Неймовірні пригоди Херсонщиною

№KH_10

Азарт, виклик, тріумф. Досвід заняття активними видами спорту, ознайомлення з природним різноманіттям Херсонщини.

Олешківські піски 

№KH_11

Олешківські піски - один з найдивовижніших ландшафтів України, флора й фауна мають особливу біологічну й природоохоронну цінність. Зустрічається більше сотні рідкісних та зникаючих видів рослин, грибів, лишайників і тварин, внесених до Червоної книги України.

Острів Джарилгач – дар богів або міраж людей?

№KH_12

Морський відпочинок завжди був у тренді, особливо для віддалених регіонів України. Чисте повітря, яскраве сонце, морське узбережжя Чорного моря завжди матимуть серед туристів своїх прихильників. Тільки на Херсонщині можна доторкнутись до відомого острова Джарилгач, почути легенду його створення, побачити старовинний Джарилгацький маяк.

Прогулянка озерами Новокаховських плавнів 

№KH_13

Це розмірена і цікава подорож, де буде можливість насолодитися красотами дикої природи. Або ж, це виявиться шлях з перешкодами і вузькими місцями, дорога через мілину та заболочену місцевість

Прогулянки під вітрилами

№KH_14

М'який південний клімат та мальовничий ландшафт акваторії поряд із Новою Каховкою роблять привабливими прогулянки і плавання на вітрильних судах не тільки задля відпочинку та розваги, а й задля зміцнення здоров'я, знайомства з природою і пам'ятками території.

Таємничі історії “Херсонської фортеці”

№KH_15

Історія заснування “Херсонської фортеці”. Ознайомлення з містом, висвітлення історії, культурно-пізнавальний досвід.

Чернівецька область

Буковина фестивальна і подієва

№ЧЕ_01

Подорож поетичними та культурними Чернівцями, прогулятись історичними садибами та особняками Чернівецької області, відпочити на костюмованому етнічному фестивалі, спробувати старовинну гастрономію, відчути дух буковинських традицій

Єврейська спадщина Чернівців

№ЧЕ_02

«Земний Єрусалим», «місто синагог» – так понад сто років тому називали Чернівці. Буковина у період між Першою і Другою світовими війнами була одним з потужних центрів релігійного, духовного і культурного життя євреїв східної Європи.

Чернівці - місто доступності

№ЧЕ_03

Дозволяє особам з особливими потребами з допомогою гіда пізнати історію та архітектуру міста враховуючи особливості маломобільної групи

Мить у Чернівцях

№ЧЕ_04

Знайомство з прекрасним і романтичним містом Чернівці пропонуємо почати з оглядової екскурсії історичним центром, де кожен будинок - це витвір мистецтва, кожен дворик наповнений загадками і інтригами, а вулиці, вкриті бруківкою, пам'ятають стукіт возів і шурхіт святкових жіночих вбрань.

Православні скарби Буковини

№ЧЕ_05

Буковинські землі славляться унікальними релігійними спорудами, відомими своїм архітектурним рішенням і внутрішніми розписами, які не мають аналогів у світі.

Активний відпочинок «Дністровський каньйон»

№ЧЕ_06

Комбінований тур з активними формами відпочинку – сплав по річці Дністер від Хотинської фортеці до м.Новодністровськ зі зворотним шляхом на велосипедах.

Активний відпочинок «Кінні рейди»

№ЧЕ_07

Одно та багатоденні кінні маршрути на території Буковинських Карпат з екскурсійним відвідуванням пам’ятків історії та природи та дегустацією гуцульських смаколиків.

Екстремальний відпочинок на Черемоші

№ЧЕ_08

Використання водного та географічного потенціалу р. Черемош, проходження водних перешкод, що надає екстрим та вилив адреналіну від маршруту. Даний маршрут є унікальним для регіону, тому що має різні локальні перешкоди.

Чернівці Підземні

№ЧЕ_09

Екскурсії проводяться в дренажному тунелю протяжністю 1260м, з перепадами висоти 14м, на глибині 40м. Учасники екскурсії можуть спостерігати за штучними процесам, які відбуваються в печерах.

Активний відпочинок в Буковинських Карпатах

№ЧЕ_10

Використання військового об’єкту в Буковинських Карпатах (колишньої радіолокаційної станції) як однієї з локацій для джипінг- турів та ознайомлення з пам’ятками природи, історії та архітектури Буковинських Карпат. Трекінг на найвищу вершину Буковинських Карпат.

Шляхами буковинської трійці - Івасюк, Миколайчук, Яремчук. 

№ЧЕ_11

Чернівці по праву вважається столицею української пісні; це місто, де з’явилася на світ «Червона рута» та інші легендарні пісні. Чернівці здавна приваблюють творчих людей своєю неповторною архітектурою, історією, неповторним шармом.