Візові правила
Порядок в’їзду, виїзду і перебування іноземних громадян в Україні знаходиться під суворим державним контролем. Головна мета — захист країни від нелегальної міграції, міжнародного тероризму та інших негараздів. Іноземці в'їжджають в Україну і виїжджають з України через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом i у разі наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлено законодавством або міжнародними договорами України.
Громадянам багатьох країн не потрібна віза для перебування до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду (загалом не більше 180 днів на рік). Детальну інформацію про режим в’їзду іноземців до України у розрізі країн та вимоги щодо формлення віз можна знайти на веб-сайті Міністерства закордонних справ України, зокрема за посиланням >>>
У грудні 2019 року Україна запровадила платформу для оформлення е-візи, де громадяни 52 країн мають змогу отримати візи в режимі онлайн. Існує три типи віз:
— термінове оформлення е-Візи — 1 робочий день, а звичайне — 3 робочі дні;
— на додаток до існуючої разової е-Візи з’явився новий тип віз: е-Віза для дворазового в’їзду;
— консульський збір за разову е-Візу становитиме 20 дол. США, за дворазову — 30 дол. США.
Працевлаштування іноземців
Іноземні громадяни, які проживають в Україні на законних підставах, користуються такими ж правами щодо працевлаштування, як і громадяни України. Для працевлаштування іноземного громадянина роботодавець повинен отримати дозвіл на використання праці іноземців, виданий центром зайнятості, за винятком випадків, коли такий працівник має посвідку на постійне проживання в Україні.
Якщо працівник працевлаштований у представництві іноземної компанії, дозвіл на використання праці іноземців не вимагається.
Як правило, дозвіл на використання праці іноземців видається строком на 1 рік. Дозвіл на більш тривалий строк — до 3 років, може бути наданий засновникам юридичних осіб в Україні, ІТ-спеціалістам та високооплачуваним професіоналам, чия щомісячна зарплата перевищує 50 мінімальних зарплат, встановлених для громадян України (300 тис гривень з 1 січня 2021 року).
Made with Mobirise
Free Website Maker